Kapitola 1. - OTCOVO ROZHODNUTÍ

8. února 2008 v 11:23 | autor |  Kelly Family - příběh
U kellyovského hausbótu bylo zase jednou pořádně rušno. Na nábřeží se shromáždily fanynky snad z celého Irska i odjinud a neúnavně řvaly: "Pad-dy, Pad-dy!" "Angelóóó!" "Paddy, vezmi si mě, jsem jen tvoje!" Ti, kterým byl tento hurónský řev adresován, seděli znuděně v kajutě a dívali se do zdi. V tomhle rámusu nemohli pokračovat ve skládání nového hitu, do něhož se už po tolikáté pustili a po tolikáté byli přerušeni hlasitými projevy davu nezletilých fanynek. Ani Patricia se netvářila příliš nadšeně, hluk jí bránil v procvičování složitých etud na velký buben, kterému se věnovala každý den alespoň hodinu. Nálada v hausbótu se stávala čím dál pochmur- -nější. Joey a Jimmy se však tiše pochechtávali. Když vřískot fanynek dostoupil vrcholu, Joey vstal a řekl: "Dávejte pozor, předvedeme vám drtivý účinek naší nejnovější protifanynské zbraně!" A vyběhl s Jimmym z kajuty. Venku ti dva vytáhli hadici, namířili ji na dav nezletilých dívenek a otočili kohoutem. Z hadice vyrazil silný proud jakési tekutiny. "Íííííííííí!" zapištělo to v davu. Současně všechno kolem zahalil odporný zápach. Onou záhadnou tekutinou byla totiž močůvka dovezená z jednoho vepřína. Děvčátka se ve snaze smýt ten pekelný smrad vrhala do řeky jako lumíci do moře. Kellyovi vyšli na palubu, opřeli se o zábradlí a při pohledu na tu podívanou se tak rozřehtali, že málem spadli do řeky také. "To bylo skvělý, kluci!" smála se Patricia a dala oběma rozháněčům davů pusu. Fanynky se samozřejmě snažily dostat co nejblíže k hausbótu, ale nedařilo se jim překonat zábrany, které Kellyovi už dávno postavili kolem dokola. "Zpátky do kajuty!" zavelel náhle otec Dan. Rodina se ukázněně vrátila dovnitř hausbótu. "Takhle už to dál nejde! S těmi uječenými školačkami se tady nedá žít! Ale já jsem vymyslel radikální řešení!" prohlásil otec slavnostně a odmlčel se. Celá rodina mu visela na rtech. "Podnikneme v našem hausbótu cestu kolem světa! Pojedeme kolem Ameriky zpět do Evropy!" hřímala hlava rodiny. Děti se zatvářily udiveně a nejistě. "No co se vám nezdá? Poznáme nové kraje, nabereme novou inspiraci pro naši hudbu a získáme nové příznivce, doufám, že nějaké tišší než jsou tihle!"
"A nějaké nad patnáct, se kterými budeme moci jít do postele!" vykřikl Paddy a dostal od starší sestry Kathy pohlavek. "Jáu, co sem řek?" A už létaly vzduchem otcovy rozkazy: "Otevřít záb- -rany! Maite uvaří oběd! Všichni ostatní k veslům! Jedu, jedu, jedu!" Všechno šlo nad očeká- -vání rychle. "Bummm, bummm, bummm, bummm..." rozléhalo se za chvíli temně nad řekou, jak otec Kelly udával Patriciiným bubnem tempo osmi veslařům. Hausbót se pomalu šinul po řece. Fanynky ve vodě se okamžitě pustily za unikajícím objektem své touhy. Otec Kelly však zvýšil tempo, jeho ratolesti silně zabraly vesly a brzy zůstala děvčata daleko vzadu. Když Kellyovi vyjeli z města, přestali veslovat a vztyčili na střeše plachtu. Jakmile připluli po půl roce zpět do Evropy, Paddy prohlásil, že v České republice ještě nebyli a že by se tam teda mohli zastavit. Tak teda s Paddym souhlasili a jeli prozkoumat ČR. Zastavili se v takové malé vesnici kde je nikdo neznal a Maite dostala originální nápad, "Jako správní ,,burani" bychom mohli někde zazvonit a požádat o ubytování." Otec souhlasil "Dobře, Patricku tobě je sedmnáct, nerad to říkám, ale jsi prakticky, ehmm, nejhezčí z rodiny tak jdeš zazvonit! A udělej dojem!" hnal ho otec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nika Nika | Web | 15. února 2008 v 15:46 | Reagovat

Ty jo..to je hustý.  A strašně pěkně napsaný. prostě dokonalý;-)

2 Sonik Sonik | 15. února 2008 v 17:26 | Reagovat

Tak to díky Moni, jo a jsem ráda že máme svoje ICQ

3 BlessedMary BlessedMary | E-mail | Web | 22. února 2008 v 19:48 | Reagovat

ahojky, pár příběhů jsem projela a líbí se mi, takže kdybych mohla tak si je propůjčím a dám si je k sobě ju..ať si slavná paní spisovatelka..můžu? :))

4 Kellyfan Kellyfan | 24. února 2008 v 10:37 | Reagovat

to BlessedMary: jasan, ale ten příběh je jen jeden, to má tolik kapitol a ještě není u konce. Dej si je k sobě, máš super stránku, na kterou chodí mnohem víc lidí a tak se ten příbě trochu zviditelní. díkec a dělej si s ním co chceš ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama